Menu

Kulturą sycąc głód prawdziwego życia...

1200 recenzji i opisów filmów, 8 lat istnienia, niezmiennie szczere opinie

Guru żenady

komet007

Love GuruLove Guru (USA, 2008) reż. Marco Schnabel

Gdyby tak ten temat wziął na warsztat jakiś sensowny twórca to mogłaby wyjść niezła satyra na przewodników duchowych, Hollywood i ogólnie amerykańskich bogaczy. Niestety - na pomysł obśmiania wszelkiej maści guru wpadł Mike Myers. Efekt jest taki, że ten film można by nazwać spokojnie „Austin Powers 4". Wszystko, poza głównym pomysłem, jest takie samo jak w serii o głupkowatym agencie: żenujący poziom żartów, cześć obsady oraz totalny miszmasz. Tak ogólnie to nie ma jasnej koncepcji z czego właściwie mamy się śmiać: czy to z tych nieszczęsnych przewodników duchowych, z Amerykanów którzy im się poddają, a może głupkowatych gwiazdorów sportu. Poza tym nie za bardzo rozumiem po co parodiować styl, który sam w sobie jest „lekki i radosny" (chodzi oczywiście o kino z Bollywood). Oczywiście nikt nie zaprząta sobie głowy takimi problemami skoro z ekranu dosłownie zalewają nas kawały kloaczne na poziomie przedszkola.
Najśmieszniejszy w tej całej tragedii jest... Justin Timberlake. Świetnie wcielił się w rolę macho-hokeisty. Mimo, iż jego postać jest rysowana grubą krechą (jak zresztą wszystkie) to on zachowuje umiar i nie szarżuje przesadnie. Myers do znudzenia powtarza te wszystkie swoje ograne grepsy. Jessica Alba jest... i to wszystko. Najbardziej nie rozumiem występu Bena Kingsleya - robi z siebie totalnego głupa i to zupełnie bez wyczucia. Znów pojawia się hasło-wytrych w takich wypadkach: „rachunki do zapłacenia".
Obraz niniejszy może rozbawić chyba tylko absolutnie oddanych fanów twórczości Myersa i liczne grono podrośniętych przedszkolaków (możliwe że te grupy stanowią jedność). Każdy normalny widz przed seansem powinien się albo znieczulić albo dobrze usadowić, żeby móc się wyspać. Próba oglądania tego filmu jest prawdziwą startą czasu i nerwów.

© Kulturą sycąc głód prawdziwego życia...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci